Divadlo Alfa Plzeň,ČR – Tři siláci na silnici

Tři siláci na silnici 

Divadlo Alfa, Plzeň ( ČR )

10:30 ( 55 min. / 6 + )

Dom odborov Žilina 

Lístky na predstavenie je potrebné rezervovať vopred najlepšie osobne na produkcii v Bábkovom divadle Žilina, prípadne telefonicky na tel. čísle: 041/5620315.

Rozprávková komédia o tom, že sila nie je všetko a že ťahať za jeden povraz sa oplatí.

V rozprávkach je číslo tri odjakživa. Kráľ máva tri dcéry, skúšky princov majú tri úlohy a Dedo Vševed mával o tri vlasy viac, kým stretol plavčíka. Traja sú aj hrdinovia inscenácie. A čo viac, sú to bratia ako sa patrí! Sú totiž náramní siláci, ale doteraz svoju silu pred okolitým svetom tak trochu ukrývali. Celý svoj doterajší život strávili doma. Doma u mamičky. Tá sa o nich starala, prala im, upratovala a vyvárala. Traja bratia si žili ako prasiatka v žite a nie a nie opustiť rodné hniezdo. Lenže jedného dňa mame došla trpezlivosť. Povedala im, že musia vyraziť do sveta na skusy. Keďže už sú raz traja bratia, ako z rozprávky, tak sa to od nich tak nejak očakáva.  A ako to v rozprávkach býva, napiekla im buchty na cestu a dala niekoľko rád. Najdôležitejšia však bola rada tretia a posledná : Nezabudnite, že najsilnejší budete iba vtedy, keď svoje sily spojíte. Lenže túto radu traja bratia pri odchode asi nepočuli, alebo jej neporozumeli, pretože sotva päty z domu vytiahli, okamžite sa každý vybral iným smerom. Trvalo nejaký čas, kým sa ich cesty opäť spojili a oni konečne pochopili, že ťahať za jeden povraz sa oplatí.

 

Výprava: Ivan Nesveda

Dramaturgia: Petra Kosová

Hudba: Petr Vydarený

Réžia: Tomáš Dvořák

Účinkujú: Martin Bartůšek, Petr Borovský, Martina Hartmannová, Jakub Hora, Josef Jelínek, Robert Kroupar, Radka Mašková, Marie Mrázková, Petr Vydarený

 

Vypredané!

 

Close