Cirkus Charms

Cirkus Charms

Teatro Tatro, Nitra

17:30 (80  min., 3+)

Budatínsky park

Lístky na predstavenie je potrebné rezervovať vopred najlepšie osobne na produkcii v Bábkovom divadle Žilina, prípadne telefonicky na tel. čísle: 041/5620315.

Divadelno-cirkusové predstavenie pre celé rodiny inšpirované dielom Daniila Charmsa  Cirkus Šardam. Je to pôvodne krátka hra, napísaná v roku 1935 pre petrohradské divadlo marionet. Je napísaná pre deti a obsahuje všetko, čo je tak typické pre diela a dielka Daniila Charmsa. Zažijete absurdný humor, neuveriteľné situácie, neohraničenú fantáziu, veľkú a múdru zábavu. Uvidíte balerínu na lane, parterových akrobatov, akrobacie na koni, žonglovanie popierajúce zákony fyziky, silných mužov, silné ženy a cvičenú žraločiu samicu… Charmsov svet je nonsens. Je však iba zdanlivo nezmyselný. Všetko v ňom do seba zapadá podľa svojskej logiky. Sledujúc Charmsove príbehy, učíme sa aj my nazerať na svet inak, nekonvenčne, hravo a odhaľovať tak nové súvislosti vo fungovaní sveta.

Réžia: Ondrej Spišák
Scéna a kostýmy: František Lipták
Hudba: Martin Geišberg a Dano Špiner – Sandonoriko
Realizácia scény: Peter Kostroň
Výtvarná spolupráca: Jakub Šulík
Pohybová spolupráca: Ladislav Cmorej
Masky: Martin Blizniak
Produkcia: Mana, s.r.o. Banská Bystrica
Technická spolupráca: Radoslav Šabík, Ivan Vnuk, Karel Czech

 

Účinkujú:  Róbert Jakab/Peter Oszlík, Martin Nahálka, Milan Vojtela, Zuzana Konečná/Katarína Petrusová, Agáta Spišáková, Andrea Ballayová, Martin Šalacha/Šimon Spišák, Lucia Korená, Martin Geišberg, Dano Špiner, Patrik Pačes a Ondrej Spišák

Close